W zasadzie postawione pytanie powinno brzmieć nie dlaczego tylko ile :) Wszystko oczywiście jest uzależnione od długości, skali trudności i celu naszej wyprawy. Jeśli chodzi o nasz ekwipunek, należy ściśle dobierać go pod te wszystkie trzy wymienione czynniki. Należy pamiętać, że najważniejszy jest nasz komfort i o niego musimy zadbać, a zbyt ciężki bagaż w żaden sposób nie ułatwi nam osiągnięcia naszego celu. Co prawda narzędzia turystyczne to bardzo szerokie pojęcie, podchodzi pod nie zarówno
scyzoryk wielofunkcyjny - który nie zajmuje dużo miejsca, ani nie obciąża nas jak i naszego bagażu. Za to może poratować nas w wielu sytuacjach - pomoże otworzyć puszkę z jedzeniem i rozwiąże inne, wydawałoby się prozaiczne sprawy.
Trochę większym narzędziem o bardziej sprecyzowanym zadaniu jest piła składana Silky. Poręczna, lekka i kompaktowa piła, która także zmieści się w kieszeni. Ma ona podwójną funkcję, poza wspieraniem nas w czasie wyprawy, znakomicie sprawi się w ogrodzie, zapytanie skąd to wiem? Sam sprawdziłem. W obu przypadków wspaniale nadaje się do cięcia gałęzi, tak potrzebnych w przypadku ogniska czy budowy szałasu lub też w przypadku ogrodu do celów pielęgnacyjno-estetycznych. Podobnie jak poręczny toporek. W przypadku bardziej zaawansowanych wypraw można pomyśleć także o saperkach turystycznych, a ściślej mówiąc o saperce składanej, żeby zajmowała mniej miejsca w naszym ekwipunku. Przed wyprawą pamiętaj odwiedzić naszą stronę www.mkszop.pl w poszukiwaniu inspiracji.
Kiedy jesteś na wyprawie, w bardzo wymagającym terenie i otacza Cię nieprzyjazne środowisko, do którego zupełnie nie jesteśmy przygotowani, potrzebujesz solidnego partnera, wsparcia na każdym kroku. Niezbędny jest czynnik, który przeważy na Twoją korzyść w krytycznym momencie. Do będzie Ci potrzebne? Odpowiednie do terenu, specjalistyczne i przede wszystkim profesjonalne i wytrzymałe narzędzie. Wedle nas niezbędna będzie
maczeta, nie tylko po to, by ułatwić sobie drogę w przypadku gęstwiny roślin, ale także po to, by przygotować sobie materiał na palenisko czy nocleg. Bez względu na nazewnictwo, czy będzie to maczeta survivalowa, czy maczeta bushcraftowa musi to być po prostu ostra maczeta. Bez tego żadne sprzęt nie da sobie rady w terenie.
Kiedy już mamy czym palić i gdzie spać to niezbędne będzie uzupełnienie utraconej wody - do tego przydatny będzie
filtr do uzdatniania wody i/lun
tabletki od odkażenia wody. Jest to niezbędny ekwipunek na wypadek noclegu w nieznanym miejscu i planów spożywania wody, która jest niewiadomego pochodzenia. Z pozoru krystalicznie czysta woda zawiera wiele bakterii i drobnoustrojów, które mogą wpłynąć negatywnie na nas. Kiedy mamy już drewno i wodę przydałby się ogień do osuszenia swoich ubrań oraz ugotowania czegoś do jedzenia - w tym bardzo przydatne będzie krzesiwo turystyczne, które jest wodoodporne i poratuje nas w każdej okoliczności. Innym bardzo dobrym rozwiązaniem są zapałki sztormowe, którym wodą również nie jest straszna. Trzecim rozwiązaniem będzie krzesiwo magnezowe, w przypadku którego należy zachować należytą ostrożność, by nie rozniecić ognia w miejscu, w którym nie chcemy. Zapraszamy na MkSzop.pl - MkSzop Twój partner w podróży.